ابر ارسال ایران اسلامی قانونی افغانستان

ابر: ارسال ایران اسلامی قانونی افغانستان مجلس شورای اسلامی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری قرار نبود در جمهوری اسلامی چنین فیلم‌هایی ساخته شود ، سخنان بی‌پرده حامد بهداد

حامد بهداد در بروزترین اظهاراتش برابر فریدون جیرانی از حواشی اظهاراتش درباره‌ مسعود کیمیایی سخن گفت و به سوالات مختلفی پاسخ داد.

قرار نبود در جمهوری اسلامی چنین فیلم‌هایی ساخته شود ، سخنان بی‌پرده حامد بهداد

سخنان بی پرده حامد بهداد/ قرار نبود در جمهوری اسلامی چنین فیلم هایی ساخته شود

عبارات مهم : تئاتر

حامد بهداد در بروزترین اظهاراتش برابر فریدون جیرانی از حواشی اظهاراتش راجع به مسعود کیمیایی سخن گفت و به سوالات مختلفی پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، برنامه زنده اینترنتی «سی و پنج» در بروزترین قسمت خود میزبان حامد بهداد بود.

قرار نبود در جمهوری اسلامی چنین فیلم‌هایی ساخته شود ، سخنان بی‌پرده حامد بهداد

در ابتدای برنامه حامد بهداد در پاسخ به پرسش جیرانی که آیا در یک برنامه از کیمیایی انتقاد کرده است؟ گفت: «من هرگز به آقای کیمیایی بی احترامی نکردم. هیچ وقت قدم اول را جهت بی احترامی برنمی دارم. در بازیگری نماینده طبقه فرودست و کارگر هستم که به آن مردم می گویند. ولی شما شاهد بودید که من قدم جهت بی احترامی جلو نگذاشتم، سوژه حرفم آقای کیمیایی نبود. حرف به اشتباه به آن سمت کشیده شد اگر چه درست گفتم، ولی اصلا دلم نمی خواست راجع به ایشان حرف بزنم. حرفم به سمت دیگری رفت. من نمی توانستم آن جایزه را قبول کنم دل مردم از این اهانت شکسته بود. شما به این مردم نازنین خس و خاشاک می گویید چطور دلتان می آید؟ ای کاش آن جایزه را نمی گرفتم، آن جایزه گرفتن نداشت. همین الان مانند یک نوجوان ناپخته و نابالغ به خاطر اهانتی که به من و ما شده است بغض و غم دارم.»

او ادامه داد: «تصور کنید کسی که مثل من به صورت خالصانه فردی را دوست داشته باشد و هر سال به دیدارش برود و با او حرف بزند، بعد از مدتی به خاطر پرسشها فرزند گانه ای که مشخص نیست، طرد شود. در مهر ورزیدن و مودب بودن به خودم ایمان دارم. اگر کسی نمی تواند دیگران را دوست داشته باشد، مسئله از اوست، این بی احترامی نیست. من اگر بازیگر نمی شدم البته الان هم هستم، منتقد می شدم. من همه را دوست دارم.»

حامد بهداد در بروزترین اظهاراتش برابر فریدون جیرانی از حواشی اظهاراتش درباره‌ مسعود کیمیایی سخن گفت و به سوالات مختلفی پاسخ داد.

بازیگر نارنجی پوش گفت: «می توانم به شما آدرس هایی بدهم مبنی بر اینکه مرا تایید کنید. این رفتارها و فرافکنی ها نتیجه این است که دیگران را نمی توانی دوست داشته باشی.»

اگر آقای مشایخی در منزل خودش فریاد نزند، کجا این کار را بکند؟

بهداد با اشاره به گلایه های جمشید مشایخی در مراسم خوش حالی انجمن منتقدان و نویسندگان سینما و با بیان اینکه گلایه حق شخصی بازیگران و صورت های معروف است گفت: «اگر آقای مشایخی در منزل خودش فریاد نزند، کجا این کار را بکند؟ منتقدین، نویسندگان، سینماگران، منزل سینما، فستیوال فجر و… ما یک خانواده محدود هستیم و این بساط را جهت گسترش مهرپروری باید مهیا کنیم.»

قرار نبود در جمهوری اسلامی چنین فیلم‌هایی ساخته شود ، سخنان بی‌پرده حامد بهداد

او ادامه داد: «آقای مشایخی درست می گوید، ندیدن های من و شما و همه سینماگران و منتقدان در طی این سال ها باعث جمع شدن گلایه ها در سینه ایشان شده است بود. نباید می گذاشتیم آقای مشایخی مجلس را ترک کند. ما سر سفره پیشکسوتان مهمان هستیم. باید او را باز می گرداندیم و از او بابت آن ویدئو عذرخواهی می کردیم.»

حامد بهداد افزود: «من از نفرت پراکنی بدم می آید و مورد تاییدم نیست، ما باید آدم هایمان را درک کنیم. آقای مشایخی چند سال دارد؟ خدایی نکرده اگر تار مویی از سر ایشان کم شود بعضی از ما فکر نمی کنیم شاید کم گذاشتیم؟»

حامد بهداد در بروزترین اظهاراتش برابر فریدون جیرانی از حواشی اظهاراتش درباره‌ مسعود کیمیایی سخن گفت و به سوالات مختلفی پاسخ داد.

استاد کیمیایی هنگامی که پدرم فوت کرد حتی یک تلفن به من نزد

بهداد دوباره با اشاره به مسعود کیمیایی گفت: «همین استاد که احترامش واجب است و دم از رفاقت و مردانگی می زنند، هنگامی که پدرم درگذشت حتی تلفن بابت تسلیت نزدند. در حالی که استاد مهرجویی از کرج جهت تسلیت گفتن به منزل من آمدند و من اصلا باورم نمی شد که استاد مهرجویی در منزل ما هستند.»

قرار نبود در جمهوری اسلامی چنین فیلم‌هایی ساخته شود ، سخنان بی‌پرده حامد بهداد

وقتی استاد کیارستمی رفت فکر کردم فرهنگ کشور عزیزمان ایران چه عظمتی را از دست داد

او گفت: «گمان می کنم اگر دو سه فیلم جهت آقای کیمیایی بازی کردم، دو سه تا هم جهت آقای مهرجویی بازی کردم. هنگامی که پدرم فوت شد فقط دو بار گریه کردم و فکر کردم همین کافی هست، ولی هنگامی که آقای کیارستمی فوت شدند و از دست ما دریغ شدند، بسیار گریه کردم و ثانیه ای بدون فکر راجع به این فاجعه زندگی نکردم. لیکن که در این خشکسالی فرهنگی وجود چنین فردی یک غنیمت بود. هنگامی که استاد کیارستمی رفت فکر کردم فرهنگ کشور عزیزمان ایران چه عظمتی را از دست داد.»

حامد بهداد راجع به بازی در فیلم «سد معبر» گفت: «این فیلم از صدقه سری باران کوثری جور شد. یعنی لطف کرد و گفت باید این فیلم را بازی کنی و فیلمنامه را به من داد و خواندم و علاقه مند شدم. حتی فیلم «روز سوم» را مدیون باران کوثری و برزو ارجمند هستم. آنها مرا به آقای لطیفی معرفی کردند.»

فقط ما هنری ها هستیم که نه دکان داریم، نه لباس داریم و نه احترام

او همچنین راجع به نقشش در این فیلم گفت: «یک مامور سد معبر سر صحنه این فیلم به من گفت آقای بهداد این لباس مقدس است نقش را درست بازی کن، در حالی که من سیلی زدن مامور سدمعبر به صورت یک زن دستفروش در شمال را دیده بودم، هر جا لباسی وجود دارد قدرتی پشت آن است تا خود را مقدس بنامد و هر کاری می خواهد بکند. فقط ما هنری ها هستیم که نه دکان داریم، نه لباس داریم و نه احترام داریم. دوربین مان را هر جا می بریم به ما اهانت می شود، مصونیت نداریم و صدمه پذیریم. من مامور سد معبر را در نظر نگرفتم. بلکه منظورم مفهوم کلی فساد بود.»

در ادامه بهداد با بیان اینکه قرار نبود در فیلم «ابد و یک روز» سعید روستایی بازی کند گفت: «گویا نوید محمدزاده مرا به عنوان نقش برادرش پیشنهاد داده بود.»

مهمترین صدمه ای که خوردم توقیف فیلم منزل دختر بود

حامد بهداد با اشاره به کم کار بودنش در سال های اخیر بیان کرد: «چند سناریو را رد کردم. ولی فکر می کنم یکی از صدمه هایی که خوردم کم کاری نیست. مهمترین صدمه ای که خوردم توقیف فیلم «خانه دختر» بود که خیلی برایش زحمت کشیدیم و متن مجوز اکران و ساخت و نمایش داشت، فیلم در آن دوره مدیریت نادیده گرفته شد و در هیچ زمینه ای به ما توجه نشد. این واکنش‌ها کاملا یک اهانت مطلق بود. من که به ندیده شدن ها عادت دارم. از داوران جشنواره فجر گلایه دارم و همچنین از دوست عزیزی که در هیات داوران بود و زیاد از هر کسی به مقوله بازیگری آشنایی داشت، انتظار داشتم از نگاه کارشناسی پشتیبانی می کرد که باز هم اهمیتی ندارد.»

ما یک دوره ۴۰ ساله پر سختى ها و آسانى ها را طی کردیم

این بازیگر راجع به رونق تئاتر در سال های اخیر گفت: «ما یک دوره ۴۰ ساله پر سختى ها و آسانى ها را طی کردیم. مثل انقلاب و جنگ و چیزهایی از این قبیل. بحران داخلی داشتیم و خیلی طول کشید تا مردم آرام شوند و ببخشند و دوباره اعتماد کنند، ولی الان دوره ای است که امینت در داخل به طور اتوماتیک به وجود آمده هست. این امنیت باعث شده است که مردم در سبد خریدشان کالای فرهنگی را هم تعریف کنند. الان مردم به دیدن گالری ها، نقاشی ها، تصویر ها و تئاترها می روند.»

در تئاتر آزادی بیان زیاد است و در سینما سانسور

او با بیان تفاوت سینما و تئاتر گفت: «در تئاتر آزادی بیان زیاد است و در سینما سانسور بیشتری می بینیم. اهالی تئاتر کتاب خوان تر هستند و معدل سواد بالاتری نسبت به سینما دارند. تماشگر تئاتر خاص تر و کم تر است.»

ما سطح سلیقه مردم را پایین کشیدیم

حامد بهداد در ادامه گفت: «الان شاهد ابتذال و فیلم های سخیفی هستیم. مثل همان فیلم های فارسی که در ارزش ما نبود. قرار سینما در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران این نبود، قرار نبود چنین فیلم هایی ساخته شود، قرار شد جلوی این جور فیلم ها را بگیرند. قرار بود فیلم هایی که ساخته می شود شکل دیگری داشته باشد. تیغ ممیزی روی روشنفکران و با سوادان تیز هست، ولی جهت ابتذال کند کند هست. ما سطح سلیقه مردم را پایین کشیدیم. این مردم همان کسانی بودند که گاو داریوش مهرجویی را می دیدند.»

بهداد با بیان اینکه کار کردن با فیلم اولی ها را دوست دارد گفت: «چون تنها فرصتی است که دارم و باید آن را به دست بیاورم.»

او راجع به بازی در بوتیک حمید نعمت الله گفت: ««بوتیک» نسیم خوشی بود و خبر از کارگردانی می داد که من به او می گویم قلندر مشوش!»

او راجع به بازیگران نسل تازه گفت: «در نسل تازه نوید محمدزاده سلیقه و نظر مرا تامین می کند و نماینده نسل خودش هست، همچنین بازی هومن سیدی را دوست دارم هر چند بعد از نسل ما و قبل از نسل محمدزاده می شود. خودم هم نماینده نسل خودم بودم و هستم.»

تحت هر شرایطی موسیقی باید به خراسان راه پیدا کند

حامد بهداد همچنین راجع به شهرش مشهد گفت: «متاسفم که در مشهد نمی گذارند کنسرت برگزار شود، اینکه کنسرت آقای ناظری را به هم زدند کار خوبی نبوده است و به نظرم تحت هر شرایطی موسیقی باید به خراسان راه پیدا کند، چون خراسان سرزمین موسیقی است.»

واژه های کلیدی: تئاتر | سینما | مشایخی | سینماگران | حامد بهداد | آقای کیمیایی | جمشید مشایخی | مسعود کیمیایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs